Ilmus uus õpperaamat „Mereväe relvastusteooria alused“

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste väljaõppevahendite keskus kirjastas õpperaamatu „Mereväe relvastusteooria alused“, mis on peagi saadav kõikides kaitseväe raamatukogudes.

​Õpperaamat on mõeldud nii mereväe kadettidele, vanemallohvitserikursuse õpilastele kui sõjandustehnoloogia huvilistele esmatutvuse tegemiseks tänapäevaste relva- ja sensorisüsteemidega meresõjapidamises. Raamat annab ülevaate nii peal- kui allveekeskkonna peamistest sensori- ja relvasüsteemidest ja nende alustest.

Relvastuse olulisust meresõjas rõhutab hästi Ameerika Ühendriikide admiral Arleigh Burke poolt öeldu: „Kui tehniline varustus lahingus ei tööta, pole vahet, kui targad on ohvitserid, sest lahing on kaotatud ja nii ka inimesed. Seetõttu on üsna nutikas olla kõigepealt hea insener ja seejärel alles eeskujulik sõjandusteoreetik.”

Iga mereväelane peab olema kõigepealt hea insener, et relvi, sensoreid ja platvorme käitada, hooldada, remontida ning neid taktikaliselt kõige otstarbekamalt lahingu võitmiseks kasutada. Selleks tuleb tunda iga üksikut komponenti, mõista tehnoloogia võimalusi ja keskkonna piiranguid.​

Raamatu autoriks on vanemleitnant Ott Laanemets, keeletoimetajaks Elo Säre ja kujundajaks Roland Jaagomann.​

Mereväe relvastusteooria alused

Rubriigid: UUDISED. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.